Czy matematyka musi być trudna?

Zajęcia dla dzieci z matematyki  

Dzisiaj, kiedy innowacje technologiczne mają coraz większe oddziaływanie na rynek pracy, nauki ścisłe stają się kluczowym atutem. Spoglądając na obecne trendy można zauważyć, że z biegiem lat zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu matematyki czy informatyki  będzie stale rosnąć. Dlatego warto ułatwić swojemu dziecku start i rozpocząć jego edukację możliwie jak najwcześniej.

Matematyka może sprawiać wrażenie trudnej. Jednak czy, aby na pewno taka musi być? Naszym zdaniem nie musi, a nawet nie powinna.

 

Jak to robimy?

Oczywiście poprzez zabawę z wykorzystaniem najpopularniejszej i najbardziej ulubionej zabawki świata jaką są klocki LEGO. Ale nie tylko! Klocki Lego Education to tylko jedna z pomocy dydaktycznych. Korzystamy praktycznie ze wszystkiego, co może pomóc dzieciom zrozumieć dane zagadnienie.  Nawet zwykły sznurek może okazać się niezastąpionym rekwizytem naukowym!
Program został opracowany w oparciu o obowiązującą podstawę programową MEN zarówno dla przedszkola jak i szkoły podstawowej, a także bazując na latach doświadczeń pracy z dziećmi w trakcie kursów robotyki oraz kodowania. O klockach Lego wiemy prawie wszystko, dlaczego więc nie wykorzystać tej wiedzy do nauki matematyki.

Grupa 4-5 latków

Razem z najmłodszą grupą dzieci będziemy operować na liczbach w zakresie 1-10, poznamy ułamki, zbiory oraz podstawy geometrii. Będziemy rozwiązywać zadania logiczne przy pomocy różnych metod ilustracji oraz zapoznamy się z różnym systemami miar. Z pomocą wielu akcesoriów (specjalnych kart, liczydeł, edukacyjnych klocków) zagłębimy się w kombinatoryce tworząc kombinacje liczb oraz wzorów. Poznamy liczby parzyste, nieparzyste, nierówności liczbowe, a w dalszym etapie będziemy kontynuować operacje na liczbach ujemnych, analizować i przedstawiać dane na diagramach.

 

Grupa 5-6 latków

Z grupa starszych dzieci poznamy figury trójwymiarowe, będziemy kontynuować działania na ułamkach zwykłych oraz liczbach ujemnych. Nauczymy się operować pieniędzmi, będziemy rozwiązywać zadania logiczne na liczbach naturalnych. Poznamy takie zagadnienia jak symetria, powierzchnia, obwód, liczby pierwsze, kwadratowe, ciągi czy rachunek prawdopodobieństwa. Wszystko to będziemy wprowadzać metodą małych kroczków, tak aby było to dla nich jasne i klarowne. Do tego celu będziemy wykorzystywać klocki w wersji edukacyjnej, centymetry krawieckie oraz wiele wiele innych akcesoriów codziennego użytku.

 

Grupa 7-9 latków

Z najstarszą grupą naszych kursantów będziemy operować już na liczbach z zakresu 0-100, działać na zbiorach, porównywać długości oraz wagi. Podczas naszego kursu dzieci nauczą się liczyć kwoty oraz wydawać resztę, poznamy zapis pozycyjny (cyfry jedności oraz dziesiątek), odwracalność dodawania, a podczas kolejnych zajęć miary kątów, mnożenie oraz zaokrąglanie w górę i dół. Będziemy powtarzać i uzupełniać naszą wiedzę związaną z ciągami liczbowymi, będziemy posługiwać się słownictwem matematycznym w coraz szerszym zakresie, omawiać i analizować informacje i wyniki.

GRAFIK ZAJĘĆ MATEMATYKA

Poniedziałek godz. 17:00-18:00

Wtorek godz. 17:00-18:00

Środa godz. 17:00-18:00

Czwartek godz. 17:00-18:00

Cennik Matematyka poziom 1, 2, 3
28 warsztatów x 1 h

cena: 980 zł,  płatność w 4 ratach x 245 zł
Płatność z góry za cały rok:  784zł

Zapisy pod adresem superiq.pl/contact/.

Każde dziecko jest urodzonym matematykiem

Badania dowodzą, że większość przedszkolaków wykazuje bardzo duże zdolności matematyczne. Wyzwaniem jest natomiast pielęgnowanie tych umiejętności, rozbudzanie i rozwijanie w latach późniejszych. Naszym zadaniem jest sprawienie, aby matematyka stała się przygodą i zabawą, podczas której odkryjemy niezwykłe prawidłowości rządzące światem, bo przecież to matematyka jest królową nauk. 

SUPER IQ Centrum Nauki i Zabawy

GALA
Lublin, ul. Fabryczna 2, III p.
mail.: info@superiq.pl

Biuro czynne

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 16:00
tel:+48508793986

EDUbawialnia

Poniedziałek - Piątek 11:00 - 19:00
Sobota - niedziela 11:00 - 19:00
tel:+48 690 15 14 15