Się nie nudzimy tylko uczymy!

Z takim hasłem rozpoczęliśmy nasz pilotażowy tygodniowy cykl live’ów poświęcony nauce poprzez zabawę. Było przy tym sporo przygotowań, śmiechu oraz dużo radości.

Nasz cykl zaczęliśmy od ankiety skierowanej do naszych widzów, w której to Wy mieliście zdecydować w którym kierunku ruszymy z filmikami. Do wyboru były dwie opcje, Dinozaury i Park Jurajski oraz Przygoda w Galaktyce. Zdecydowanie większą aprobatą cieszył się drugi pomysł i tak oto we wtorek na żywo razem z Wami budowaliśmy kosmiczne pojazdy, planety oraz przybyszów z kosmosu  całkowicie bez  instrukcji. Musieliśmy wykazać się dużą dawką kreatywności by sprostać temu zadaniu.

W środę kontynuowaliśmy naszą galaktyczną wizję i razem z nami przygotowaliście makietę układu słonecznego z uwzględnieniem wszystkich planet i innych istotnych szczegółów. Tego dnia dużo dowiedzieliśmy się o ciałach niebieskich najbliżej sąsiadujących naszej Ziemi. Tak oto przygotowaną makietę zestawiliśmy z naszymi konstrukcjami Lego z dnia poprzedniego i spróbowaliśmy przygotować wspólny film o przygodzie w galaktyce.

W czwartek spotkaliśmy się w laboratorium chemicznym, w którym to dowiedzieliście się jak w prosty sposób (ze składników, które większość osób ma w domu) wykonać naturalne kosmetyki oraz ozdoby do naszej łazienki. Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych porad i przygotujecie w domu własnoręcznie prezenty dla Waszych mam czy babć.

W piątek w naszym ostatnim wejściu zaprezentowaliśmy jak w prosty sposób można uczyć się matematyki wykorzystując do tego zwykłe klocki Lego. Uczyliśmy sie dodawania, mnożenia oraz przemienności działań. Pokazaliśmy, że królowa nauk nie jest taka zła i da sie ją polubić.

Przez cały tydzień dostawaliśmy od Was mnóstwo zdjęć, w których pokazywaliście jak bawicie się razem z nami. Dzięki nim wiemy, że nasze live’y przypadły Wam do gustu, nauczyliście się sporo nowych rzeczy oraz rozwinęliście swoją kreatywność.