Kurs programowania online

Aktualna sytuacja oraz chęć ciągłego rozwoju skłoniły nas do poszukiwania nowych możliwości przekazywania wiedzy i zarażania młodych ludzi pasją do robotyki oraz programowania. Niestety nie każdy ma możliwość konstruowania oraz programowania robotycznych konstrukcji w domu, ale już podstaw (i nie tylko) tworzenia gier i aplikacji mobilnych możemy nauczyć każdego chętnego.Więcej

Ferie zimowe dla naszego dziecka

Jeszcze nie tak dawno temu witaliśmy Nowy Rok, a już powoli styczeń dobiega końca. Czas nieubłaganie idzie do przodu, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Dzieci z pewnością nie mogą się już doczekać ferii, bo to oczywiście przerwa od szkoły i codziennego odrabiania pracy domowej. Rodzice również się cieszą z odpoczynku od „reżimu” szkolnego ich pociech, jednak zastanawiają się w jaki sposób mogą pożytecznie zaplanować tę dwutygodniową przerwę swoim dzieciom.

Więcej

Twoje dziecko nie może wylogować się z sieci? Być może cierpi na FOMO!

Poczucie pustki, agresywne zachowanie, zmienność nastroju, brak chęci i motywacji do pracy i działania… To tylko niektóre z objawów groźnej fobii XXIw., która dziesiątkuje społeczeństwo- FOMO. Szczególnie narażone są nasze dzieci!

Temat wszelkiego rodzaju patologii związanych z przeniesieniem znacznej części naszego życia do sieci, od dawna spędza sen z powiek zarówno badaczom, psychologom jak i zatroskanym rodzicom, dla dzieci których Internet staje się naturalnym Więcej

Czy możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszych dzieci w sieci?

Internet to narzędzie, które kompletnie zrewolucjonizowało życie i pracę człowieka. Wiele aspektów naszej codzienności uległo potężnym zmianom. Obecnie często nie zdajemy sobie sprawy jak inna stała się nasza rzeczywistość. Sieć pomaga nam załatwiać dziesiątki spraw szybciej i sprawniej. Mamy dostęp do ogromnego zasobu informacji. Internet jest także nieocenionym  sprzymierzeńcem w edukacji najmłodszych. Ale czy możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszych dzieci w sieci?

Więcej

Gry komputerowe a nasze dziecko. Czy dzieci powinny grać?

Czy nasze dzieci powinny grać? Temat gier komputerowych budzi zazwyczaj niezwykle silne emocje, a opinia publiczna jest bardzo podzielona. Z jednej strony gry komputerowe przedstawiane są jako nowoczesna i bardzo atrakcyjna forma rozrywki, która pozwala doświadczyć wielu fascynujących przygód w wirtualnym świecie. W dodatku jest to relatywnie tania forma rozrywki w porównaniu np.z nurkowaniem czy żeglowaniem. Z drugiej strony gry komputerowe krytykowane są za przesycenie przemocą i okrucieństwem. Mówi się o nich, że „odmóżdżają”, zabijają wyobraźnię i oswajają dzieci z agresją. To wszystko budzi uzasadniony niepokój rodziców oraz psychologów i szkolnych wychowawców. Jakie naprawdę są gry komputerowe? I czy dzieci powinny w nie grać?

Więcej

Urodziny dla maluchów w Super IQ

Urodziny w Super IQ to okazja do doskonałej zabawy połączonej z nauką! Kto miał okazję przekonać się osobiście, ten jest szczęściarzem i na długo nie zapomni wspaniałych emocji związanych z tym wyjątkowym dniem. Oferujemy organizację urodzin według rozmaitych scenariuszy zabaw i warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanych animatorów. Łączymy przyjemne z pożytecznym, rozbudzając u dzieci pasję do nauki.

Urodziny dla malucha to jedno z ważniejszych wydarzeń w ciągu roku. Dlatego aby były niezapomniane należy zadbać o każdy szczegół. Oprócz wielu atrakcji sali zabaw (m.in. wielopoziomowa konstrukcja, miniścianka wspinaczkowa, strefa klockowa, strefa malucha) na dzieci czekają tematyczne sale urodzinowe, w których dzieci poczują jak w świecie swoich marzeń.

Więcej

Czy Minecraft jest grą dobrą, czy złą?

Minecraft- na to słowo wszystkim dzieciom szerzej otwierają się oczy. A rodzicom? Jedni zdecydowanie nie są zadowoleni ze sposobu w jaki ich dzieci spędzają czas wolny na komputerze, a drugim jest to zupełnie obojętne. Na szczęście są też tacy, którzy wiedzą, że takie hobby niesie ze sobą także pozytywne konsekwencje oraz są gry lepsze i gorsze dla naszego dziecka.

No właśnie, jaką grą jest Minecraft, daje więcej korzyści czy wręcz odwrotnie? Czy na to kolokwialne pytanie zadane w tytule da się jednoznacznie odpowiedzieć? Czy ta tak bardzo popularna wśród dzieci rozrywka może ich czegoś nauczyć? Owszem, może. O ile dzieci nie spędzają przy komputerach kilku godzin dziennie każdego dnia i nie zaniedbują przy tym nauki.

Więcej

Esport czyli coś więcej niż gry komputerowe

Dla większości z nas gry komputerowe kojarzą się jedynie z bezproduktywną rozrywką naszych dzieci pochłoniętych na długie godziny przez wirtualny świat. Jak się okazuje w dzisiejszych czasach to coś znacznie więcej niż siedzenie przed monitorem. Coraz częściej wirtualne zmagania określa się jako esport i stawia obok „realnych” dyscyplin sportowych!

 

Esportowa szatnia i treningi

Trening profesjonalnego gracza najczęściej może kojarzyć się nam z przesiadywaniem godzinami przed komputerem. Jednak mało kto wie, że za każdym zawodnikiem esportowym stoi sztab ludzi: trenerzy, menadżerowie, PR-owcy, a nawet medycy i psychologowie. Wszyscy oni czuwają nad rozwojem, karierą i wizerunkiem każdego z wielkich graczy esportowych. Czy zatem kariera game’ingowych zawodników tak znacznie różni się od sportowców realnych dyscyplin?Więcej

Kostka Rubika niestraszna również robotom!

Sub1 Reloaded- tak nazywa się robot, który ułożył popularną zabawkę logiczną w czasie dwóch mgnień ludzkiego oka i ustanowił  nowy Rekord Guinnessa!

Robot jest dziełem niemieckiego inżyniera Alberta Beera, który wyposażył swoją maszynę w 6 superszybkich ramion pozwalającym ułożyć Kostkę Rubika w 21 ruchach w  niewiarygodnym czasie 0,637s. Ten wynik pozwolił pobić dotychczasowy rekord układania kostki przez robota wynoszący 0,887s. Dla porównania  warto wspomnieć, że czas Sub1 Reloaded jest o ponad 4s lepszy od rekordu człowieka!

Przed próbą bicia rekordu pod koniec 2016r. w Monachium robotowi przedstawiono dwa zdjęcia- pomieszanej  i ułożonej kostki. Tylko na tej podstawie procesor maszyny  był w stanie rozpoznać kolor każdego elementu i ułożyć rozwiązanie logicznej zagadki dzięki dwufazowemu algorytmowi  przygotowanego przez Herberta Hocimbę.

Ten imponujący wyczyn niemieckich inżynierów i ich maszyny możecie obejrzeć niżej. Radzimy jednak nie mrugać żeby nie przegapić całego procesu układania kostki:D

 

źródło: Youtube

Kostka Rubika to jedna z najpopularniejszych łamigłówek logicznych, z którą mierzą się zarówno dzieci jak i dorośli na całym świecie. Ernő Rubik swoją niesamowitą zabawkę zaprojektował w formie sześcianu, w którym każda ściana złożona jest z małych kwadratowych pól tego samego koloru. Podstawowa  wersja kostki 3x3x3 posiada niesamowitą liczbę 43 trylionów możliwych ułożeń składowych pól! Nie wierzycie? Zatem przedstawiamy dowód 😀

8!x37x(12!/2)x211=43 252 003 274 489 856 000

I choć metod układania Kostki Rubika jest wiele to cel jest tylko jeden- ułożenie pól tak by każda ściana miała jednolity kolor.

Faktem jest, że nauka układania nie należy do najprostszych, dlatego też satysfakcja z rozwiązania łamigłówki  jest gwarantowana. Przekonaj się sam! Kto wie, może niedługo  będziesz mógł zmierzyć się z robotycznym  rekordzistą świata…