Kompetencje cyfrowe- po co to komu?

by Super IQ

Co to są kompetencje cyfrowe?

Kompetencje cyfrowe są to zajęcia, na których dzieci poznają wszelkie zasady bezpiecznego oraz efektywnego korzystania z zasobów komputera oraz Internetu. Podczas warsztatów semestralnych będziemy uczyli się m.in. skutecznego wyszukiwania oraz oceny informacji w sieci, korzystania z niezbędnych w dorosłym życiu komunikatorów jak poczta, skype, różnego rodzaju media społecznościowe i fora dyskusyjne. Kompetencje cyfrowe to zajęcia podczas których dzieci będą miały okazję nauczyć się tworzyć, edytować i modyfikować takie treści jak pliki audio, wideo, dokumenty elektroniczne. Uczestnicy kursu dowiedzą się jak legalnie korzystać z zasobów Internetu, poznają podstawowe kwestie bezpieczeństwa i ochrony własnych i cudzych danych. W trakcie zajęć nauczymy się diagnozować i rozwiązywać problemy związane z codziennym użytkowaniem komputera, tabletu czy innych urządzeń cyfrowych oraz  gdzie szukać ewentualnej pomocy.

Mogło by się wydawać, że to identyczne zajęcia jak informatyka w szkole. Otóż nie, informatyka zahacza jedynie pobieżnie o podstawowe kwestie związane z tworzeniem i edytowaniem treści, a zajęcia z bezpiecznego korzystania z Internetu to jedynie pojedyncza lekcja prowadzona w pośpiechu. Kompetencje cyfrowe są idealnym dopełnieniem informacji, które dzieci zdobywają w szkole. Podczas tych warsztatów semestralnych dzieci nauczą się użytecznych umiejętności, które z pewnością przydadzą im się w przyszłym zawodowym życiu. I wcale nie mówimy tu o zawodzie informatyka lub programisty, ale każdej innej profesji, w której trzeba korzystać z komputera.

Zajęcia z kompetencji cyfrowych w Super IQ

W rozpoczynającym się roku szkolnym Super IQ organizuje zajęcia, na których dzieci będą mogły zdobyć nowe umiejętności sprawnego poruszania się po Internecie oraz wszelkiego rodzaju edytorach. Zapraszamy na bezpłatne dni otwarte (21 września, 10:00-15:00), podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o naszych kursach semestralnych, w tym o kompetencjach cyfrowych. Oprócz zaprezentowania namiastki naszych warsztatów naukowych dajemy gwarancję dobrej zabawy oraz wielu dodatkowych atrakcji.

Poprzedni post

«

Następny post