Półkolonie dla dzieci

Jeśli szukasz pomysłu na zimowy lub letni wypoczynek dla swojego dziecka, mamy świetną propozycję na ferie oraz wakacje w mieście.
 
Nasze półkolonie dla dzieci to CIEKAWE PROGRAMY, DOŚWIADCZONA KADRA, BEZPIECZEŃSTWO – NADZÓR KURATORIUM OŚWIATY ORAZ  SUPER ZABAWA POŁĄCZONA ZE ZDOBYWANIEM WIEDZY TO GWARANCJA UDANEGO WYPOCZYNKU.
 
Gwarantujemy, że podczas naszych półkolonii Twoje dziecko nie będzie się nudzić. Przygotowaliśmy kilka różnorodnych scenariuszy zajęć rozwijających wyobraźnię i zapewniających rozwój nowych umiejętności. Programy poszczególnych kursów dostosowane są do wieku oraz zainteresowań uczestników.
 
Dla małych pasjonatów nauki idealny będzie nasz kurs „Mam super IQ”. W jego ramach dziecko będzie mogło przeprowadzać eksperymenty i doświadczenia chemiczne pod nadzorem doświadczonych i kompetentnych prowadzących. Zostanie również wprowadzone do świata finansów i przekona się, jak to jest być biznesmenem. Jednak nie są to bynajmniej wyłącznie zajęcia dla chłopców. Również dziewczynki znajdą tutaj coś dla siebie – w ramach warsztatów eksperymentalnych będę miały okazje stworzyć własne kosmetyki.
 
Inne scenariusze ciekawych warsztatów dla dzieci pozwolą uczestnikom wcielić się w rolę artystów lub odkrywców. Coś dla siebie znajdą u nas również dzieci marzące o wakacjach z robotami, a także fani gier kompyterowych, którym udowodnimy, że nie trzeba siedziec godzinami przed ekranem komputera żeby świetnie się bawić, a przy okazjii nauczyć się wielu ciekawych rzeczy.
 
Dla dzieci powyżej 12 roku życia przewidzieliśmy specjalne kursy z kodowania i programowania, które zapoznają je z elektroniką analogową i cyfrową.
 
Poniżej znajdą Państwo szczegółowe programy naszych zzimowych pólkolonii dla dzieci:

Półkolonie – Wakacje 2017

Nasza propozycja na najbliższe WAKACJE 2017

 • Mam Super IQ (6 - 7 lat)

  Różnorodne zajęcia gwarantują wszechstronny rozwój Naszego dziecka

  Program tworzony z myślą o dzieciach ciekawych świata, tak aby mogły sprawdzić się i rozwinąć w każdej dziedzinie. Czas wolny i godziny świetlicowe dzieci spędzą w EDUbawialni oraz grając w kreatywne, edukacyjne gry planszowe.

  I dzień - warsztaty z robotyki to czas na konstruowanie i programowanie niesamowitych maszyn i niewiarygodnych konstrukcji, które wykonują powierzone im zadania.

  II dzień - organizujemy własne chemiczne laboratorium i przeprowadzamy samodzielnie doświadczenia niczym prawdziwi chemicy,

  III dzień - tworzymy własną fabrykę kosmetyków, to tutaj powstaną kolorowe mydełka, świeczki zapachowe, perfumy, kule do kąpieli, a to wszytko weźmiemy ze sobą do domu

  IV dzień - Otwieramy sklepik ze słodyczami, uczymy się podstaw przedsiębiorczości, tworzymy bajkowe chaty z piernika i inne słodkości. Przenosimy się do interaktywnego świata magii, zaklęć i niezwykłych eliksirów dzięki technologii WonderBook i PlayStation Move, stajemy się cyber-alchemikami wykonującymi magiczne zadania.

  V dzień - art i craft - warsztaty rękodzieła, tworzymy tu własną biżuterię wykorzystując m.in. druku 3D, pracownia Manu będzie stała otworem i zastanie się miejsce niezwykłych projektów i inspiracji.


  Cena standardowa z wyżywieniem za 5 dni: 600 zł

  Cena: promocja do 15 grudnia 490zł

  Zapisz się
  Półkolonie – Wakacje 2017
 • Półkolonie – Wakacje 2017

  Zimowe igrzyska e-sportowe

  NOWOŚĆ

  To idealne połączenie aktywności ruchowej, działań taktycznych i zespołowych, z tym co większość dzieciaków lubi najbardziej- grami wideo. Jeżeli twoje dziecko również jest fanem wirtualnego świata, My pokażemy mu, że nie musi godzinami siedzieć przed komputerem żeby dobrze się bawić. Wykorzystywane na tych półkoloniach technologie przyczynią się do aktywnego wypoczynku i nauki, oczywiście nie pozbawiając Naszych pociech wielkiej frajdy. Czas wolny i godziny świetlicowe dzieci spędzą w EDUbawialni lub grając w niesamowite gry planszowe jak np. Doble Kids, 5 sekund junior, portret pamięciowy, taboo junior czy twister.

  I dzień - poznajemy się, wirtualny taniec na Xbox Kinect, mecze piłki nożnej, „Bądź jak Borek” czyli warsztaty komentatora e-sportowego, historia gier komputerowych w pigułce i świetna zabawa w Retro ConsolRoom.

  II dzień - Inwazja królików- interaktywny świat na podstawie kultowej bajki, wirtualne sporty: np. golf, tenis, strzelanie z łuku, warsztaty plastyczne- wykonanie własnego stroju cosplay.

  III dzień - interaktywna przygoda Kinect Adventures m.in. spływ pontonem, czy jazda kolejką górską, wirtualny mecz piłki nożnej, profesjonalny warsztat komentatora e-sportowego, zajęcia plastyczne- tworzenie własnych gier planszowych i unikatowych figurek.

  IV dzień - Programowanie i pokazy wspaniałych dronów, zamagania w wirtualnych sportach zimowych dzięki technologii Xbox Kinect, niesamowity świat czarów i magicznych eliksirów to wirtualna przygoda wykorzystująca WonderBook i PlayStation Move.

  V dzień - Tworzenie i programowanie własnych aplikacji mobilnych, interaktywne zajęcia Zumby porywające dzieciaki do tańca, wirtualne dyscypliny sportowe zachęcające najmłodszych do aktywności ruchowej.

  Cena standardowa z wyżywieniem za 5 dni: 650 zł

  Cena: promocja do 15 grudnia 510 zł

  Zapisz się
 • Kreatywny warsztat artystyczny

  Leonardo Da Vinci, Michał Anioł, Albert Einstein, Maria Curie-Skłodowska, Abraham Bell, Beniamin Franklin i wielu innych to geniusze, którzy swoim niestandardowym myśleniem, otwartą głową i kreatywnym podejściem do rozwiązywania problemów zmienili świat. Geniuszami są nieliczni, ale myśleć kreatywnie i innowacyjnie można się nauczyć i to właśnie będziemy ćwiczyć podczas naszego treningu artystycznego przy okazji rozwijając umiejętności plastyczne. Czas wolny i godziny świetlicowe dzieci spędzą w EDUbawialni.

  I dzień - jak pokazać 4 żywioły wykorzystując różne materiały: papier, klocki, bibułę, glinę, tekturę; jak pokazać siebie wykorzystując różne formy artystyczne

  II dzień - z perspektywą w tle, co to jest perspektywa, jak ją odnaleźć na rysunku, warsztat rysunkowy z natury

  III dzień - projektujemy, co to jest projekt i jak go przygotować, stworzenie projektu budynku mieszkalnego, przygotowanie do warsztatu tworzenia makiety

  IV dzień - tworzenie makiety budynku mieszkalnego, podział zadań w grupie – nauka współpracy

  V dzień - krótki warsztat fotograficzny, animacja poklatkowa, wręczenie certyfikatów Mam Super IQ


  Cena standardowa z wyżywieniem za 5 dni: 650 zł

  Cena: promocja do 15 grudnia 480 zł

  Zapisz się
  Półkolonie – Wakacje 2017
 • Półkolonie – Wakacje 2017

  Minecraft i roboty (od 8 lat)

  Na hasło Minecraft wszystkim dzieciom otwierają się szeroko oczy. Tylko u nas cały tydzień z ulubioną grą - wirtualnie i realnie. Czas wolny i godziny świetlicowe dzieci spędzą w EDUbawialni.

  I dzień - poznajmy się, wprowadzenie do robotyki, czerwone oczy patrzą na nas z mroków nocy. Szybko zbuduj schronienie i oświetl teren

  II dzień - Kopalnia pełna surowców czeka na pierwszego śmiałka; uwaga Creeper przygotował zasadzkę

  III dzień - roboty rodem z Minecrafta próbują rozwiązać zagadkę labiryntu.

  IV dzień - Whither czai się gdzieś za horyzontem. Przygotuj zbroję i broń – czeka nas ciężka przeprawa.

  V dzień - animacja poklatkowa - co to takiego?, tworzymy własny komiks przygodowy bohaterów Minecrafta/wyprawa terenowa w poszukiwaniu diaxów

  Cena standardowa z wyżywieniem za 5 dni: 650 zł

  Cena: promocja do 15 grudnia 510 zł

  Zapisz się
 • Wielkie projekty robotyczne (od 8 lat)

  Roboty to mechaniczne konstrukcje, które fascynują chyba wszystkie dzieci. Te półkolonie adresowane są zarówno do początkujących konstruktorów jak i tych już nieco doświadczonych. Kreatywna robotyka to czas wielkich autorskich projektów, niepowtarzalnych maszyn, mnóstwa emocji i niesamowitej zabawy. Podczas tych półkolonii zrealizujemy 2 mega projekty, wykorzystując kilkanaście zestawów klocków. Czas wolny i godziny świetlicowe dzieci spędzą w EDUbawialni lub bawiąc się przy kreatywnych, edukacyjnych grach planszowych.
  I dzień - poznajmy się, wprowadzenie do robotyki, planowanie projektu mega fabryki do składania samochodów.

  II dzień - realizacja mega projektu, kreatywne budowanie fabryki aż z kilkunastu zestawów klocków.

  III dzień -poznawanie i wykorzystywanie nowych technologii jak np. VR, czy kontrolery ruchu, niesamowita przygoda z programowaniem dronów

  IV dzień - czas na zaplanowanie wielkiego, autorskiego projektu dzieci, wprowadzenie metod projektowych

  V dzień - realizacja autorskiego projektu, mega konstrukcja wykonana z ogromnej ilości klocków i mnóstwa różnych czujników

  ROBOTYKA W NAJLEPSZYM WYDANIU

  Cena standardowa z wyżywieniem za 5 dni: 600 zł

  Promocja do 15 grudnia 470zł

  Zapisz się
  Półkolonie – Wakacje 2017
 • Półkolonie – Wakacje 2017

  ARDUINO i kodowanie (od 12 lat)

  Elektronika analogowa, cyfrowa, warsztaty "zrób to sam", kodowanie Kurs elektroniki i programowania na bazie najnowszego mikrokontrolera ARDUINO.

  I dzień - wprowadzenie do elektroniki, warsztaty z lutowania

  II dzień - elektronika analogowa, praca z multimetrem, warsztaty "zrób to sam"

  III dzień - zapoznanie z mikrokontrolerem ARDUINO

  IV dzień - elektronika cyfrowa, programowanie w języku C, druk 3D

  V dzień - inteligentna elektronika programowalna, "warsztaty zrób to sam"

  Cena standardowa z wyżywieniem za 5 dni: 690 zł

  Cena promocyjna do 15 grudnia 600 zł

  Zapisz się

Informacje o półkoloniach

Godziny półkolonii:

Zajęcia odbywają się od 8:30/9:00 (decyduje godzinach dotarcia na miejsce wszystkich uczestników) do 16:00.
Możliwość przywiezienia dziecka o godz. 7:30 oraz odebrania o 16:30.

Bezpieczeństwo

Rejestracja oraz nadzór wypoczynku przez Kuratorium Oświaty

Wyżywienie

Cena obejmuje pełne wyżywienie: II śniadanie, obiad – drugie danie, podwieczorek, napoje (woda, soki) dostępne przez cały dzień

Kadra

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną, przeszkoloną kadrę instruktorów posiadającą wymagane przez Kuratorium szkolenia z opieki nad dziećmi i młodzieżą

Doświadczenie

Autorskie programy opracowane na bazie 9 lat doświadczenia zdobytego w całej Polsce.

Ramowy plan dnia:

7:30 – 8:30/9:00 – przywożenie dzieci

8:30 – 10:00 – warsztaty

10:00 – 10:20 – II śniadanie

10:20 – 12:00 – warsztaty

12:00 – 13:00 – gry i zabawy z animatorem, wyjście na dwór w zależności, zajęcia ruchowe

13:00 – 13:30 – obiad

13:30 – 16:00 – warsztaty

16:00 – 16:30 – odbiór dzieci z półkolonii

IQ STUDIO i EDUBAWIALNIA

GALA
Lublin, ul. Fabryczna 2, III p.
mail.: info@superiq.pl

Biuro czynne

Poniedziałek - Piątek
9:00 - 17:00
tel. 508 793 986

EDUbawialnia

Poniedziałek - Piątek 11:00 - 20:00
Sobota - niedziela 10:00 - 20:00
tel. 690 15 14 15