Półkolonie letnie dla dzieci 2020
(5-15 lat)

Półkolonie – Lato 2020

W tym roku dwie lokalizacje: Super IQ w GALI ul. Fabryczna 2 oraz Centrum edukacji i rozrywki FIKU MIKU ul. Bursztynowa 17

 • Półkolonie – Lato 2020

  Letnie Igrzyska E-sportowe (7-12lat)

  poniedziałek- piątek
  od 29.06 do 28.08
  godz. 7:30-16:00

  Nowy program Igrzysk E-sportowych to jeszcze więcej aktywności ruchowej, działań taktycznych i zespołowych połączonych z tym, co większość dzieciaków lubi najbardziej – grami wideo. Udowodnimy, że nie trzeba godzinami siedzieć przed komputerem, żeby dobrze się bawić. Wykorzystywane na tych półkoloniach technologie przyczynią się do aktywnego wypoczynku i nauki.

  I dzień – HearthStone – uwielbiana przez dzieciaki cyfrowa gra karciana.  „Bądź jak Borek” czyli warsztaty komentatora e-sportowego, wirtualna Liga Mistrzów.

  II dzień – Inwazja królików- interaktywny świat na podstawie kultowej bajki, wirtualne sporty Igrzysk E-sportowych: golf, tenis, tańce, zumba. Historia gier komputerowych i świetna zabawa w Retro ConsolRoom.

  III dzień – Fortnite Live – budowanie baz i schronów z mega klocków na sali zabaw, pojedynki z użyciem broni Nerf. Interaktywna przygoda z Kinect Adventures m.in. spływ pontonem, czy jazda kolejką górską.

  IV dzień –  Dzień planszówek. Przedpołudnie wypełnione bardziej oraz mniej znanymi grami planszowymi. Niesamowity świat czarów i magicznych eliksirów z WonderBook i PlayStation Move.

  V dzień – Warsztaty Cosplay – tworzymy przebrania ulubionych postaci z gier i komiksów. Bal karnawałowy w przebraniach stworzonych przez dzieci.*

  Super IQ GALA ul. Fabryczna 2

  Cena 540 zł

  Zapisz się
 • Kreatywny Warsztat Art&Craft

  poniedziałek-piątek
  od 29.06 do 28.08
  godz. 7:30-16:00

  Warsztaty Art & Craft to połączenie wielu dziedzin szeroko rozumianej kultury i sztuki. Będziemy ćwiczyć sprawność manualną, poczucie estetyki oraz kreatywność. A przy tym wszystkim nie zapomnimy o najważniejszym – dobrej zabawie.

  I dzień – Warsztaty taneczne, wirtualna zumba. Ecotorby – tworzymy własne, przyjazne dla środowiska torby, które następnie dzieci zabiorą ze sobą do domu.

  II dzień –  Zajęcia Art & Craft, tworzenie fantazyjnej i kolorowej biżuterii, którą dzieci będą mogły podarować najbliższym lub zachować dla siebie. Stworzymy własny artbook, będący pamiętnikiem z półkolonii.

  III dzień – Fantastyczne perfumy, kolorowe błyszczyki i kremiki, a do tego barwne, pachnące świeczki i mydełka. To wszystko i wiele więcej oferuje fabryka kosmetyków i warsztaty świecowe. Warsztaty teatralne – klasyka w nowym wydaniu, adaptacja starych baśni osadzona w XXI wieku.

  IV dzień –  Wielkie przedstawienie, baśń XXI wieku.

  V dzień – Hawajski pokaz mody, będziemy projektować i tworzyć własne kreacje. Na koniec urządzimy pokaz z prawdziwego zdarzenia i nauczymy się wspólnego tańca hula hula.

  Super IQ GALA ul. Fabryczna 2 

  Cena 540 zł

  Program może ulec zmianie, atrakcje mogą być zorganizowane innego dnia niż w powyższym planie ramowym.

  Zapisz się
  Półkolonie – Lato 2020
 • Półkolonie – Lato 2020

  Świat Minecrafta (od 8 lat)

  poniedziałek-piątek
  od 29.06 do 28.08
  godz. 7:30-16:00

  Na hasło Minecraft wszystkim dzieciom otwierają się szeroko oczy. Tylko u nas cały tydzień z ulubioną grą – wirtualnie i realnie. Robotyka minecraftowa, Minecraft Education, Minecraft Movie – to i jeszcze więcej dla zapaleńców tej kultowej gry.

  I dzień – Poznajmy się, konstruujemy pierwszego minecraftowego robota do zadań specjalnych. Podział na grupy, budowanie tajnej twierdzy w Netherze.

  II dzień – Wspólne konstruowanie robotów, których celem będzie przebrnięcie labiryntu. Kreatywne budowanie przeszkód dla Sphero oraz BB-8. Minecraft Education – podziemia.

  III dzień – Minecraft Movie – kręcimy film w wersji Lego specjalnie do tego przygotowanym sprzętem.

  IV dzień – Lego Minecraft World – kreatywnie aranżujemy swój własny świat wzorując się na uwielbianej przez dzieciaki grze przy użyciu klocków. Programowanie postaci w Minecraft Education.

  V dzień – Warsztat Cosplay – projektujemy oraz tworzymy własne przebrania ulubionych postaci kultowej gry, które następnie prezentujemy na balu karnawałowym.*

  Super IQ GALA ul. Fabryczna 2

  Cena 590 zł

  Zapisz się
 • Mam Super IQ (5-7 lat)

  poniedziałek-piątek
  od 29.06 do 28.08
  godz. 7:30-16:00

  Półkolonie skierowane dla najmłodszych, stanowią idealne wprowadzenie m.in. w świat robotyki. Program stworzony z myślą o dzieciach ciekawych świata, tak aby mogły sprawdzić się i rozwinąć w każdej dziedzinie. Różnorodne zajęcia gwarantują ich wszechstronny rozwój.

  I dzień – Zapoznanie, wprowadzenie w świat najnowszych technologii. Robotyka- konstruowanie i programowanie niesamowitych maszyn.

  II dzień – Fabryka kosmetyków (wytwarzanie własnych mydełek i świeczek zapachowych, które dzieci zabiorą ze sobą do domu). Forteca w dużym wydaniu, czyli mega zamek z mega klocków.

  III dzień – Kreatywne zbudujemy makietę miasta z klocków Lego. Następnie nakręcimy film z wykorzystaniem przygotowanej makiety oraz specjalnie do tego przygotowanego sprzętu.

  IV dzień – Przenosimy się do interaktywnego świata magii, zaklęć i niezwykłych eliksirów dzięki technologii WonderBook i PlayStation Move.

  V dzień – Art and Craft – Warsztaty rękodzieła, tworzymy własną biżuterię. Cosplay- tworzymy własne przebrania ulubionych bohaterów. Na koniec urządzamy bal karnawałowy z wykorzystaniem własnych kreacji.*

  Super IQ GALA ul. Fabryczna 2

  Cena 540 zł

  Zapisz się
  Półkolonie – Lato 2020
 • Półkolonie – Lato 2020

  Robotyka i kodowanie (od 8 lat)

  poniedziałek-piątek
  od 29.06 do 28.08
  godz. 7:30-16:00

  Te półkolonie adresowane są do bardziej doświadczonych, starszych uczestników półkolonii. Programowanie z robotyką to czas wielu ciekawych projektów, niepowtarzalnych gier i niesamowitej zabawy. Podczas warsztatów oprócz tworzenia autorskich aplikacji, będziemy konstruować wielkie projekty robotyczne oraz uczyć się je programować.

  I dzień – Poznajmy się, wprowadzenie do programowania, zajęcia z robotyki.

  II dzień – Wielkie Projekty Robotyczne- budujemy ogromną fabrykę z wykorzystaniem wielu zestawów klocków Lego. Zapoznanie ze światem nowych technologii, programowanie dronów.

  III dzień – Zakończenie budowy naszej fabryki, programowanie podzespołów. Zapoznanie z aplikacją Kodu.

  IV dzień – Nasz drugi projekt robotyczny – własne koncepcje. Podział zadań oraz ich realizacja. Tworzenie autorskiej gry w aplikacji Kodu.

  V dzień – Dokończenie wielkiego projektu wykorzystującego różnego rodzaju serwomotory oraz czujniki. Programowanie w dedykowanej aplikacji.*

  Super IQ GALA ul. Fabryczna 2

  Cena 540 zł

  Zapisz się
 • Ekspedycje Naukowe (od 7 lat)

  poniedziałek-piątek
  od 29.06 do 28.08
  godz. 7:30-16:00

  Półkolonie skierowane do poszukiwaczy przygód z nauką w tle. Będziemy budować, konstruować, szpiegować, poznawać naturę i generalnie świetnie się bawić na świeżym powietrzu.

  I dzień – Poznajmy się, budowa tratwy, wiązanie węzłów, przewidywanie warunków pogodowych oraz nauka innych kluczowych umiejętności prawdziwego żeglarza.

  II dzień – Gra terenowa z mapą, kompasem oraz rozpoznawaniem kierunków świata. Poszukiwanie zaginionych artefaktów, zabawy w grupie.

  III dzień – Nauka korzystania ze sprzętu zwiadowczego, wykrywacze metalu, nasłuchy. Warsztaty tworzenia przebrań maskujących.

  IV dzień – Czwartek to dzień wywiadu szpiegowskiego, będzie szyfrowanie, budowanie szałasów i kamuflaż. Nauka strzelania z łuku.

  V dzień – Bańkomiatacze, czyli walka na balony z wodą. Laserowa gra terenowa.*

  Tylko w Centrum edukacji i rozrywki FIKU MIKU ul. Bursztynowa 17

  Cena 540 zł

  Zapisz się
  Półkolonie – Lato 2020

Informacje o półkoloniach

Godziny półkolonii:

Zajęcia odbywają się od 8:30/9:00 (decyduje godzina dotarcia na miejsce wszystkich uczestników) do 16:00.
Możliwość przywiezienia dziecka od godz. 7:30.

Bezpieczeństwo

Rejestracja oraz nadzór wypoczynku przez Kuratorium Oświaty

Wyżywienie

Cena obejmuje pełne wyżywienie: II śniadanie, obiad – drugie danie, podwieczorek. Napoje (woda, soki) dostępne przez cały dzień*

Kadra

Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną, przeszkoloną kadrę instruktorów posiadającą wymagane przez Kuratorium szkolenia z opieki nad dziećmi i młodzieżą

Doświadczenie

Autorskie programy opracowane na bazie 10 lat doświadczenia zdobytego w całej Polsce.

 

* W przypadku rezygnacji z poszczególnych dni turnusu nie ma możliwości zwrotu poniesionych kosztów. Przypominamy, że zadatek jest formą bezzwrotną.

Ramowy plan dnia:

7:30 – 8:30/9:00 – przywożenie dzieci

9:00 – 9:30 – II śniadanie

9:30 – 12:00 – warsztaty

12:00 – 13:00 – gry i zabawy z animatorem, zajęcia ruchowe na dworze (w zależności od pogody)

13:00 – 13:30 – obiad

13:30 – 16:00 – warsztaty

16:00 – 16:30 – odbiór dzieci z półkolonii*

 

*Ramowy plan dnia oraz rozkład poszczególnych zajęć nie jest wersją ostateczną i może podlegać drobnym modyfikacjom.

SUPER IQ Centrum Nauki i Zabawy

GALA
Lublin, ul. Fabryczna 2, III p.
mail.: info@superiq.pl

Biuro czynne

Poniedziałek - Piątek
9:00 - 17:00
tel:+48508793986

EDUbawialnia

Poniedziałek - Piątek 11:00 - 20:00
Sobota - niedziela 10:00 - 20:00
tel:+48690151415