Półkolonie zimowe 2020 w Super IQ

Ferie to wyjątkowy czas w kalendarzu chyba każdego ucznia i uczennicy. Zimowa przerwa od lekcji polskiego, matematyki, przyrody czy plastyki nie musi być przerwą od… NAUKI! Wystarczy umiejętnie dobrać formę przekazania wiedzy, tak aby podczas okresu zimowej laby nie pozbawić dzieci beztroskiego, pełnego radości  uśmiechu i zadowolenia. Kto wie, być może ferie to właśnie idealny czas dla Twojego dziecka na obudzenie w sobie wielkich pasji i zawiązywanie przyjaźni?

Zarówno form jak i tematów zimowych kursów jest wiele. Co więc wybrać? Dylemat jest ogromny, a czasu coraz mniej. Przypominamy, że tegoroczne ferie dla województwa lubelskiego zaczynają się już 13 stycznia! Dlatego warto już teraz rozejrzeć się za półkoloniami, które będą dla Waszych pociech strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Oto kilka naszych propozycji na niezapomniane ferie w Lublinie, w których świetną zabawę łączy się z magicznym światem nauki.

 

Programowanie z robotyką oraz Robotyka dla najmłodszych

Ten rodzaj zimowych półkolonii z pewnością zadowoli każdego młodego inżyniera i programistę. Świat nowych technologii, robotów, dronów, trybików, przekładni i innych konstruktorskich elementów rodem z filmów o przyszłości to z pewnością propozycja dla dzieci z nieograniczoną wyobraźnią i wielką ciekawością działania technicznego świata. A wszystko za pomącą uwielbianych przez wszystkich (nie tylko dzieci :)) klocków Lego! W Super IQ  półkolonie z robotami obejmują dwie grupy wiekowe: Robotyka dla najmłodszych (5-7 lat) oraz Programowanie z robotyką (od 8 lat).  W programie między innymi: budowanie robotów i wielkich konstruktorskich projektów, programowanie na podstawie przystosowanych dla dzieci aplikacji, tworzenie własnych gier komputerowych czy programowanie dronów. Więcej informacji tutaj.

 

Zimowe Igrzyska E-sportowe

To półkolonie, które przeniosą Twoje dziecko w wirtualny świat zabawy oraz nauki. Starannie ułożony program tych półkolonii to mnóstwo aktywności ruchowej, działań o charakterze taktycznym i zespołowym. A wszystko z wykorzystaniem tego, co Twoje dziecko lubi najbardziej- wirtualnego świata gier wideo. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii Twoje dziecko przekona się, że gry to nie tylko bierne spędzanie czasu przed komputerem. Zimowe igrzyska e-sportowe to wielka dawka aktywnego wypoczynku, wspaniałej zabawy i mnóstwa nauki. Jednak te półkolonie to nie tylko gry wideo (chociaż to one są tu tematem przewodnim). Przeniesiemy kultową grę Fortnite do świata realnego budując schrony i bazy, stworzymy i zagramy w kreatywne gry planszowe, poznamy warsztat komentatora sportowego w audycji „Bądź jak Borek”, zorganizujemy wielki bal postaci z gier, bajek i komiksów (Cosplay). To tylko niektóre z licznych atrakcji jakie czekają na każdego uczestnika tych półkolonii.

 

Warsztat Kreatywnej Wyobraźni

Art&Craft oraz Do It Yourself to modne dzisiaj obszary łączące w sobie wiele dziedzin z szeroko pojmowanej kultury i sztuki. Jeśli Twoje dziecko cechuje niebanalna kreatywność oraz radość ze zrobienia czegoś własnoręcznie, te półkolonie to idealna propozycja dla Twojej pociechy. Podczas tego kursu stawia się na rozwój sprawności manualnej, poczucia estetyki i kreatywności. Warsztaty kreatywnej wyobraźni to półkolonie,  podczas których m.in.stworzymywłasne perfumy i kosmetyki, zaprojektujemy i wykonamy biżuterię, zorganizujemy pokaz mody czy wcielimy się w rolę małych cukierników. Oczywiście nie zapomnimy o najważniejszym – wspaniałej zabawie. Po więcej informacji zapraszamy na stronę.

 

World of Minecraft

Te półkolonie to tydzień pod hasłem przewodnim MINECRAFT – zarówno w świecie wirtualnym jak i realnym. Chyba nie ma dziecka, które nie wie czym jest świat Minecraft. Już na samą nazwę tej kultowej gry u większości dzieciaków oczy otwierają się szeroko w geście zachwytu. Projektowanie i budowanie wirtualnego świata oraz wspaniała zabawa to główna misja tych półkolonii. Dla Nas sama gra to za mało. Podczas naszego kursu wyjdziemy znacznie poza ekrany komputerów i przeniesiemy świat Minecraft do rzeczywistości. Wspólnie stworzymy i zaprogramujemy niesamowite minecraftowe roboty, zbudujemy tory przeszkód dla Sphero i BB-8 oraz wykonamy samodzielne stroje postaci z uwielbianej przez dzieci gry by choć przez chwilę poczuć się  jak Steve, Alex czy Creeper podczas balu karnawałowego. Więcej na temat tej bardzo rozwojowej gry tutaj.

 

Smart Home Arduino

To propozycja dla nieco starszych konstruktorów i majsterkowiczów. Podczas tych półkolonii Twoje dziecko pozna tajniki wspaniałego świata elektroniki – obwodów, oporników, diod i mnóstwa przewodów. Ferie to doskonała także okazja to zgłębienia tajników lutowania, oczywiście w towarzystwie wspaniałej zabawy. Na naszych kursantów czeka wielkie konstruktorskie zadanie! Zaprojektowanie i skonstruowanie „inteligentnego domu” wyposażonego w szereg zabezpieczeń i udogodnień jak choćby inteligentne oświetlenie oraz wielu innych rozwiązań z dziedziny „smart”. Kolejnym zadaniem będą warsztaty elektroniki „Zrób to sam”.

 

Propozycji na niezapomniane spędzenie ferii jest wiele, a czasu coraz mniej. Nie zwlekaj!

Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości i pytania jesteśmy do Waszej dyspozycji:

Strona : superiq.pl/polkolonie/

Tel: 508 793 986

Fb: facebook.com/mamsuperiq

e-mail: info@superiq.pl