Podsumowanie wakacji 2019

Wakacje 2019 bezpowrotnie minęły, a dzieci z powrotem ruszyły do szkoły. I choć pewnie wiele dzieciaków z utęsknieniem wracało do swoich dawnych kolegów i koleżanek, to my jeszcze przez chwilę powspominajmy tegoroczne wakacje.

Podczas letniej przerwy zorganizowaliśmy turnusy w każdym tygodniu wakacji, a dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu ciekawych warsztatach.

Mam Super IQ, gdzie najmłodsi rozwijali swoje umiejętności na wielu płaszczyznach, na przykład poprzez budowanie robotycznych konstrukcji oraz uwalniając swoją kreatywność w fantastycznych dzienniczkach półkolonisty.

Art & Craft skierowany głównie do dziewczynek, podczas którego tworzyliśmy własne maskotki, olbrzymie konstrukcje przy użyciu słodkości czy fabrykę kosmetyków.

Minecraft i Roboty to zajęcia, gdzie dzieciaki mogły połączyć budowanie realnych robotów Lego z wirtualnymi misjami, w których uczyły się współpracy w grupie czy wyobraźni przestrzennej.

Programowanie z Robotyką– podczas tych zajęć dzieci miały okazję stać się małymi programistami, uczyły się tworzyć własne i niepowtarzalne gry. Nie zabrakło także zajęć z robotyki, kreatywnego budowania i skomplikowanych programów.

Letnie Igrzyska E-sportowe czyli coś co uwielbiają konsolowcy. Ale oczywiście nie ograniczyliśmy się do siedzenia przed telewizorem, było wiele gier ruchowych, wirtualna rzeczywistość czy warsztaty sterowania dronem.

Terenowe Ekspedycje Naukowe– na naszym dziecięcym poligonie dzieci przeżyły mały obóz przetrwania, strzelaliśmy z łuku, broni palnej, budowaliśmy tratwy, uczyliśmy się sztuki kamuflażu i korzystania z wykrywacza metalu.

Arduino– na warsztatach dla naszej najstarszej grupy korzystaliśmy z mikrokontrolerów oraz zagłębialiśmy się w świat elektroniki analogowej oraz cyfrowej.

Dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom za wspaniale spędzony okres i niezapomniane wspomnienia. Mamy nadzieję, że te wakacje również dla Was były miło spędzonym czasem i do zobaczenia już w ferie zimowe.