Dzień otwarty w Super IQ za nami

Dzień otwarty już za nami, czas więc posumować co działo się tego radosnego dnia. Mimo deszczu za oknem do naszej sali zabaw oraz pracowni przybyły tłumy dzieci oraz och rodziców. Tego dnia nikt nie mógł narzekać na nudę, ponieważ Super IQ przygotowało wiele atrakcji dla najmłodszych oraz tych troszkę starszych.

W naszej robotycznej sali warsztatowej dzieci miały okazję zaznajomić się z klockami z różnych poziomów edukacyjnych. Maluchy mogły skonstruować zdalnie sterowany samochód, a ci juz bardziej doświadczeni bodowniczy składali klockowy pojazd lub robotyczną kuszę. Oczywiście później mogli zaprogramować swoje dzieła i przetestować ich działanie.

Dla fanów Minecrafta oraz małych programistów prowadziliśmy zajęcia z kodowania, bazując na tak popularnej i uwielbianej przez dzieci grze. Dla bardziej wymagających uczestników naszych dni otwartych czekała możliwość spróbowania się z programem Unreal Engine, który to będzie jednym z edytorów, na którym będzie pracować starsza grupa Code Mastera.

W sali laboratoryjnej dzieci mogły zobaczyć na własne oczy pokazy chemiczno-fizyczne, nie brakowało wybuchów, kolorowych, “samoczynnie” zmieniających barwy odczynników oraz ciekawych doświadczeń z wykorzystaniem ciekłego azotu.

Podczas warsztatów matematycznych było sporo interesującej nauki, oczywiście połączonej z zabawą. Uczyliśmy się dodawać, odejmować oraz  wykonywać bardziej skomplikowane działania, a wszystko to w oparciu o edukacyjną wersję klocków LEGO stworzonych do nauki matematyki.

Na wszystkich tych, którzy byli nadal ciekawi wrażeń czekała sala zabaw z ogromem atrakcji. W naszej edubawialni prowadziliśmy wiele gier i zabaw animacyjnych. Dzieci pod opieką rodziców oraz instruktorów mogły wyszaleć się na trampolinie, piętrowej konstrukcji czy zbudować olbrzymi zamek w strefie klockowej.

Tego dnia z pewnością wszyscy byli nasyceni atrakcjami przygotowanymi przez Super IQ i nikt nie wyszedł od nas głodny wrażeń. Mamy nadzieję, że nasz entuzjazm podzielają również dzieci i ich rodzice, a zainteresowanych kursami zapraszamy do kontaktu.