Robotyka dla dzieci 

Robotyka jest jedną z najmłodszych nauk, która łączy w sobie elementy mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki, cybernetyki oraz informatyki. Brzmi skomplikowanie, może przyprawiać o zawrót głowy, ale z nami to czysta zabawa. Nasze warsztaty z robotyki dla dzieci prowadzimy w sposób angażujący i interesujący dla uczestników. Łączymy elementy zabawy z nauką, w efekcie dzieci szybciej przyswajają informacje, czerpiąc z tego dużo frajdy. 

Jak wyglądają zajęcia z robotyki?

Zajęcia z robotyki to połączenie najwspanialszej zabawy z nauką. Z pomocą edukacyjnych klocków LEGO dopasowanych do wieku dzieci nasi młodzi robotycy uczą się konstruowania najprawdziwszych robotów.

Zestawy klocków do robotyki wyposażone są oprócz tradycyjnych elementów w czujniki i elementy elektromechaniczne, które pozwalają robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności np. przewozić tajne ładunki, sortować czy stawać do walki z przeciwnikiem.

Po zbudowaniu robota według instrukcji przygotowanej przez instruktora nasi mali konstruktorzy przechodzą do jego programowania. Doceniając olbrzymią wagę, jaką zyskuje umiejętność programowania w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie, przykładamy dużą wagę do zrozumienia przez dzieci sekwencji ruchów (zaprogramowanych czynności), które ma wykonać nasz robot.

Schemat pracy na zajęciach

– Dzieci pracują w zespołach dwuosobowych,
– Każdy zespół otrzymuje do pracy komputer i zestaw przystosowanych do wieku klocków,
– Każde zajęcia to nowa przygoda, budowa i programowanie nowego robota,
– Niewielkie grupy pozwalają na indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Dlaczego warto uczęszczać na robotykę?

– rozwijają sprawność manualną oraz ćwiczą pamięć,
– uczą twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia,
– rozwijają umiejętności matematyczne,
– uczą współdziałania i pracy w grupie,
– uczą konsekwencji i dążenia do celu,
– uczą strategicznego i analitycznego myślenia,
– rozwijają umiejętność pracy w skupieniu przy coraz bardziej skomplikowanych projektach robotów.

DLA KOGO SĄ ZAJĘCIA ROBOTYKI?

Pracujemy na 4 różnych zestawach klocków dostosowanych do wieku młodych konstruktorów:

 

 • ROBOKIDS – grupa 4 – 5 lat
 • WeDo – grupa 6– 7 lat
 • LEGO I – grupa 8 – 9 lat
 • LEGO II – grupa 9 – 13 lat
 • Robotyka – sekcje

  RoboKids

  Czas trwania zajęć: 90 min
  Klocki: ROBOKIDS

  Grupa najmłodszych konstruktorów w wieku 4 – 5 lat, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z robotyką. Uwielbiają klocki, budować, konstruować, a następnie wprawiać zbudowane konstrukcje w ruch – nowy element zabawy, z którym prawdopodobnie nie miały jeszcze do czynienia. Pracujemy na zestawach idealnie zaprojektowanych dla małych rączek i umysłów, umiejętność czytania i pisania nie jest wymagana, a liczenia nauczymy.
  Programowanie robota odbywa się za pomocą kart elektronicznych. Długość zajęć jest dostosowana do wieku uczestników, a prowadzący to świetni animatorzy, z którymi nie ma mowy o nudzie.

  ZAPISY
 • WeDo

  Czas trwania zajęć: 90 min
  Klocki: Lego Wedo

  Propozycja zajęć dla 6 i 7 latków zalecana po poziomie Robokids. Nowym elementem na zajęciach jest podłączenie skonstruowanego robota do komputera oraz zaprogramowanie go , tak by wykonywał konkretne zadania, które przed nim postawimy.

  ZAPISY
  Robotyka – sekcje
 • Robotyka – sekcje

  MINDSTORMS I

  Czas trwania zajęć: 2 h 15 min
  Klocki: Lego MindstormsNxt 2.0

  Starsi uczestnicy (8-9 lat), ich większe umiejętności plus bardziej skomplikowane klocki, tutaj nie może być mowy o nudzie. Tutaj się dużo dzieje. Wciągające projekty konstruktorskie, misje prosto z Gwiezdnych Wojen i agenci niczym niepokonany James Bond – tak w skrócie wyglądają warsztaty.
  Budujemy, programujemy, inspirujemy.

  ZAPISY
 • LEGO MINDSTORMS 2

  Czas trwania zajęć: 2 h 15 min
  Klocki: Lego MindstormsEV3

  Zajęcia dla tych, którzy ukończyli kurs LEGO I. Tym razem będziemy pracować na najnowszych zestawach. Projekty konstrukcyjne będą już bardziej skomplikowane, wykorzystamy najnowsze rozwiązania technologiczne. Kolejna porcja robotyki w nowym bardziej zaawansowanym wydaniu.

  ZAPISY
  Robotyka – sekcje

SUPER IQ Centrum Nauki i Zabawy

GALA
Lublin, ul. Fabryczna 2, III p.
mail.: info@superiq.pl

Biuro czynne

Poniedziałek - Piątek
9:00 - 17:00
tel. 508 793 986

EDUbawialnia

Poniedziałek - Piątek 11:00 - 20:00
Sobota - niedziela 10:00 - 20:00
tel. 690 15 14 15