Nauka programowania dla dzieci

Szybki rozwój technologii ma niezwykle silny wpływ na nasze życie, właściwie trudno znaleźć jakąś dziedzinę, która byłaby wolna od jej oddziaływania. Nic nie zapowiada zmiany tego trendu, wręcz przeciwnie w najbliższej przyszłości będziemy mogli zaobserwować jeszcze większą ekspansję technologiczną. Dlatego wielu ekspertów w tym m.in. Marc Zuckerberg i Bill Gates przekonuje, że umiejętność programowania może stać się wkrótce niezbędna i właściwie każdy powinien opanować jej podstawy, może to bowiem silnie zaważyć zarówno na naszym życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Naukę najlepiej zaczynać od najmłodszych lat, kiedy umysł jest niezwykle chłonny i łatwo przyswaja nowe informacje. Właśnie dlatego stworzyliśmy specjalny cykl warsztatów nauki programowania dla dzieci.

Co to jest programowanie?

Choć często słyszymy słowo programowanie, to właściwie często nie do końca bylibyśmy w stanie podać, co się za nim kryje. Tymczasem programowanie to inaczej mówienie w języku komputera. Polega ono na projektowaniu, tworzeniu i testowaniu kodu który pozwala nam na komunikowanie się z komputerem. Proces ten można porównać do gotowania - aby przygotować konkretne danie musimy wykonać po sobie szereg czynności. Gdy wykonamy wszystko dobrze, powstaje pyszna potrawa.

Umiejętność programowania:

- rozwija umiejętności logicznego i analitycznego myślenia

- uczy kreatywności

- uczy korzystać z komputera w produktywny sposób

- zwiększa szansę na znalezienie pracy w przyszłości

Jak uczymy programowania?

Prowadzimy zajęcia dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Organizujemy warsztaty już dla 6/7latków, dlatego aby sprostać tak wymagającym kursantom, nasze warsztaty prowadzimy w formie zabawy.

Co dzieci i młodzież lubią najbardziej? Oczywiście gry komputerowe. Za pomocą specjalnych programów edukacyjnych i aplikacji komputerowych nasi kursanci uczą się programowania tworząc własną grę komputerową.

Kluczem do programowania jest matematyka. Królowa nauk jest językiem nauk ścisłych, dlatego jej znajomość w naszym coraz bardziej stechnologizowanym świecie ma ogromne znacznie. Z tego względu w naszej ofercie nie mogło zabraknąć zajęć dla dzieci z matematyki, podczas których udowadniamy, że jej nauka wcale nie musi być nudna.

GameMaster KID

Wiek: 6/7 lat – 10 lat

Program: Scratch, Kodu

Kurs programowania i tworzenia gier komputerowych dla najmłodszych. Wprowadzenie do interaktywnego świata animacji komputerowych. Na kursie uczestnicy stworzą własną grę, dowiedzą się jak tworzyć ruch, co to jest skryptowanie i stworzą proste prezentacje.

GameMaster JUNIOR

Wiek: 10 lat – 16 lat

Program: Scratch, Kodu, Alice

Kurs programowania i tworzenia gier komputerowych z wykorzystaniem kolejnych programów do tworzenia animacji, grafiki. Coraz większy nacisk kładziony jest na zasady programowania.

GameMaster SENIOR

Wiek: 10 lat – 16 lat

Program: Scratch, Kodu, Blender 

Kursanci wcielają się w projektantów gier komputerowych. Sami wymyślają, programują a następnie projektują grę na bazie własnego pomysłu. Uczestnik przejdzie cały proces tworzenia gry - od pomysłu do fazy uruchomienia gry własnego pomysłu.

Warsztaty z elektroniki

Elektronika + programowanie = ARDUINO

Wiek: 12 – 16 lat

Program: elektronika analogowa, cyfrowa

Połączenie zajęć z elektroniki i programowania. W pierwszej fazie kursu wprowadzimy uczestnika kursu w świat elektroniki analogowej (układy elektroniczne), popracujemy nad zdolnościami manualnymi kursantów, nauczymy lutować,  a następnie przejdziemy do elektroniki cyfrowej, czyli mikrokontrolerów i ich programowania.Programowanie w języku dedykowanym Arduino C

Jak zostać GameMasterem, koderem lub hakerem?

  • Wystarczy wybrać grupę w swoim przedziale wiekowym
  • Odważ się i przyjdź na pierwsze zajęcia
  • Nie wymagana jest żadna wiedza, uczymy od podstaw
  • Wymagamy chęci, otwartej głowy i pozytywnego nastawienia zarówno kursanta jak i rodzica, reszta w naszych rękach

IQ STUDIO i EDUBAWIALNIA

GALA
Lublin, ul. Fabryczna 2, III p.
mail.: info@superiq.pl

Biuro czynne

Poniedziałek - Piątek
9:00 - 17:00
tel. 508 793 986

EDUbawialnia

Poniedziałek - Piątek 11:00 - 20:00
Sobota - niedziela 10:00 - 20:00
tel. 690 15 14 15